Social media Pub
Social media Pub

Žena s pivom na plese? Áno, je to v poriadku

17.01.2017

Plesová sezóna sa na Slovensku začala tradične v prvú sobotu po Troch kráľoch a počas nej prebiehajú spoločenské udalosti, ktoré sú predovšetkým u žien spojené so slávnostnými róbami, honosnými účesmi a vyberanými spôsobmi. Niektoré ženy možno ale váhajú, či je na takomto type podujatí v noblesných šatách vhodné, dať si svoje obľúbené pivo. Podľa prieskumu Pivovarov Topvar sa však nemajú čoho báť.

Ešte donedávna bolo pivo spájané najmä s mužmi v pohostinstvách pochybnej cenovej kategórie a ženy mohli preto považovať pitie piva na spoločenských udalostiach za faux pas. Prieskum Pivovarov Topvar však ukázal, že v súčasnosti si 46 % Slovákov myslí, že pivo žene neuberie na príťažlivosti ani vo večernej róbe. A dokonca až 43 % mužov uviedlo, že sa im žena s pivom v ruke páči.

„Časy, kedy bolo pivo považované za menej kultúrny nápoj ako napríklad víno, sú minulosťou. Pivo je súčasťou našej kultúry aj spoločenského života a ženy si ho môžu bez obáv vychutnať pri príjemnej zábave. Výhodou, nielen pre ženy, je aj jeho nižší obsah alkoholu,“ myslí si Branislav Kubiš, obchodný riaditeľ pre kanál čapovaného piva z Pivovarov Topvar.

Informácie o prieskume:
Spracovala ho agentúra ppm factum research pre Pivovary Topvar. Kvantitatívny výskum prebehol na reprezentatívnej vzorke 1 000 lidí vo veku medzi 18 a 65 rokov, ktorí aspoň raz mesačne pijú alkohol.

Žena s pivom na plese? Áno, je to v poriadku