Social media Pub
Social media Pub
 

Šariš ľuďom podporí 13 projektov na podporu prosperity Prešovského kraja

Obyvatelia Prešovského kraja považujú oblasti vzdelávania, vytvárania pracovných príležitostí a rozvoja cestovného ruchu  za kľúčové z pohľadu prosperity ich regiónu. Potvrdila to aj spätná väzba mimovládnych organizácií a  zameranie projektov prihlásených do grantového programu Šariš ľuďom. Celková suma 16 000 EUR bola v tomto roku rozdelená medzi 13 projektov.

saris-ludom-logo-original

V aktuálnom ročníku programu Šariš ľuďom sa o podporu uchádzalo 33 mimovládnych organizácií z 20 miest a obcí Prešovského kraja, z miest ako Prešov, Bardejov, Lipany či Veľký Šariš. Žiadosti posudzovali členovia Správnej rady Komunitnej nadácie Veľký Šariš a podporených bolo 13 projektov, čo je rekordný počet vo viac ako dvanásťročnej ročnej histórii grantového programu pivovaru Šariš. Všetky projekty budú musieť byť zrealizované do konca augusta 2016.

 „Je dobrý signál, že niektorí žiadatelia sa po roku opäť prihlásili o grant pre nový alebo pokračujúci projekt a že v hľadaní možností na zlepšenie života v Prešovskom kraji sú stále aktívni. Tešíme sa aj z toho, že pribudlo viac projektov na podporu zamestnanosti, ktorú všetci v tomto regióne vnímame ako kľúčovú,“ uviedla Mgr. Štefánia Lenzová správkyňa Komunitnej nadácie Veľký Šariš.

 „Našim poslaním je prinášať spotrebiteľom výnimočný pivný zážitok. V rámci nášho podnikania je pre nás dôležité nielen to čo robíme, ale aj ako to robíme. Vyrábať kvalitné pivá z lokálnych surovín, vytvárať pracovné príležitosti, znižovať spotreby vody a energií, triediť a recyklovať  odpad či podporovať zodpovednú konzumáciu piva. To všetko je súčasťou filozofie nášho podnikania a veríme, že aj vďaka tomuto prístupu budeme všetci napredovať k vzájomnej prosperite,“ uviedla Drahomíra Mandíková, riaditeľka firemných vzťahov a komunikácie Pivovarov Topvar.

13 projektov, ktoré podporia prosperitu Prešovského krajaKategória Podpora zamestnanosti, najmä žien, seniorov a znevýhodnených skupín

Spolu to dáme, Relevant, nezisková organizácia, Prešov
Práca šľachtí II
, Občianske združenie Barlička, Prešov
Manufaktúra tvorivosti pre komunitu 50 a viac ročných
, Občianske združenie ProCommunity, Bardejov

Kategória Podpora rozvoja cestovného ruchu, zachovávania tradícií a rozvoja malého a stredného podnikania v oblasti služieb podporujúcich cestovný ruch

Turistické atrakcie hradu Brekov, Občianske združenie Združenie na záchranu Brekovského hradu, Humenné
Rok prešovskej hradnej cesty
, Občianske združenia Rákociho cesta, Veľký Šariš
Obnova hradu Čičva
– 1. etapa zlepšenia turistickej infraštruktúry, Občianske združenie Pro futuro hradu Čičva, Čičva
Nočné objavovanie Prešova 2016
– Františkáni, Urbanika nezisková organizácia, Prešov
Infotabuľa pod hradom
, Občianske združenie Združenie na záchranu Jasenovského hradu, Jasenov
Spoznajte pramene okresu Prešov
, Občianske združenie Živá Zem, Prešov
Obnova oddychovej zóny,
Občianske združenie ROKA, Svidník
Festival  dedovizne a ľudového umenia po Šarišským hradom
, Občianske združenie  Klub ľudových tradícií (KĽuT), Veľký Šariš
Lenartovský rebriňák
, Občianske združenie Kráľová studňa, Lenartov
Ukážme cestu k hradu
, OZ Džatky pre všetko, Plaveč


saris-ludom fotografia-55_a-original saris-ludom