Social media Pub
Social media Pub
 

Prosperita okolo nás

Keď sa bude dariť nám, bude sa dariť aj okoliu a ľuďom okolo nás

Grantový program Šariš ľuďom

V roku 2014 sme v spolupráci s Komunitnou nadáciou Veľký Šariš uviedli do života nový grantový program s názvom Šariš ľuďom. Zámerom je podporovať rozvoj príležitostí na prosperitu Prešovského kraja prostredníctvom podpory cestovného ruchu a rozvoja zamestnanosti. Celkovo sme podporili 11 mimovládnych organizácií a ich projektov v celkovej výške 16 600 Eur. Zistite viac o programe.

presov-26-02-2015-4977-original presov1-26-02-2015-8870-original presov1-26-02-2015-8907-original

Sme partnerom Komunitnej nadácie Veľký Šariš

Sme dlhoročným partnerom Komunitnej nadácie Veľký Šariš, ktorej venujeme na realizáciu jej projektov pravidelne aj príspevky z 2% dane z príjmu právnických osôb. Nadácia uskutočnila vďaka nim množstvo aktivít, ktoré obohatili život vo Veľkom Šariši a jeho okolí a mnohé dokázali priniesť trvalé zmeny. Pravidelnou aktivitou sa stal projekt Zelené mesto a účasť našich zamestnancov na dobrooľníckych prácach. Viac o Komunitnej nadácii Veľký Šariš.

dsc_6458-original dscn0572-_03-original sam_1117-original

Občianska voľba Pivovaru Šariš


Ak sa mení okolie okolo nás k lepšiemu, vždy je to veľké povzbudenie. Neziskové organizácie, ktoré za desať rokov získali z grantového programu Občianska voľba Pivovaru Šariš takmer 210 000 eur, dokázali vďaka tejto podpore uskutočniť množstvo dobrých a užitočných nápadov.
Jeden z najstarších grantových programov na Slovensku svojho druhu - Občianska voľba pivovaru Šariš – prišiel na svet v roku 2004. Za jeho vznikom stáli Pivovary Topvar a to po celý čas jeho trvania v úzkej spolupráci s Komunitnou nadáciou Veľký Šariš, ktorá má dlhodobé skúsenosti s verejnoprospešnými projektmi a detailne pozná región a jeho potreby. Z počiatočného partnerstva sa zrodila dlhodobá a úspešná spolupráca, ktorá vyústila do podpory 74 projektov sumou takmer 210 000 eur. Vďaka nim sa zlepšila kvalita života v oblastiach ako zdravotná starostlivosť, sociálne služby, športové aktivity, vzdelávanie, ekológia, kultúrny a spoločenský život, neskôr sa pripojili aj téma prevencie nadmernej konzumácie alkoholu. Občianska voľba Pivovaru Šariš počas histórie svojho fungovania podporila nespočetne mnoho projektov, ktoré priamo oči nepriamo ovplyvnili k lepšiemu život mnohých, vrátane seniorov či znevýhodnených skupín. „Desať rokov prinieslo krásne výsledky, za ktorými stoja hodiny úsilia a nasadenia. Mnohé projekty za sebou zanechali stopy až do dnešného dňa a nás veľmi teší, že sme mohli stáť pri ich zrode," opisuje svoju skúsenosť správkyňa Komunitnej nadácie Veľký Šariš Štefánia Lenzová.

seman-002-original _mg_12072-original dscf6158-_upr-04-original

Ekotopfilm – Trh prosperity


Ekotopfilm je jedinečný medzinárodný festival na Slovensku s dlhoročnou tradíciou, ktorý otvára témy dlhodobo udržateľného rozvoja. V roku 2014 sme sa stali generálnym partnerom festivalu a prostredníctvom neho sme predstavili náš program trvalo udržateľného rozvoja Prosperita, a tak priblížili verejnosti jeho päť svetov, zameraných na šetrenie vodou, energiou, znižovanie odpadov, podporu malých podnikov a zodpovednú konzumáciu alkoholu. Stal sa leitmotívom celého festivalu, a jeho názov niesla nielen hlavná sála podujatia, ale aj jedno z ocenení udelené víťazným filmom z medzinárodnej súťaže. Pripravili sme špeciálny sprievodný program Trh Prosperity, kde sa o svoj pohľad na to, ako a či sa dá prosperovať v oblasti gastronómie, podelili spíkri z rozmanitých oblastí.

ekotopfilm-new-original g31b6623-original g31b6675-original